Ethno-eko Festival SVIESTS 2013

2013.gada 26.jūlijā.

2013. gadā sadarbībā ar Cēsu Kultūras un tūrisma informācijas centru Sviests izauga par etno-eko festivālu Sviests – kurā Cēsu pilsētas svētku ietvaros vienas dienas laikā uzstājās Sviesta grupas un viesi, kā arī dažādi amatnieki un mākslinieki rādīja, kā izmantot senas prasmes mūsdienās. Kā no dabīgiem materiāliem pagatavot sev ko noderīgu, garšīgu, vai skaistu. Šīs pārbaudītās vērtības – saskaņa ar savu dabisko un kultūras vidi – kura nodrošina augstu dzīves kvalitāti, vēlamies pavēstīt ar savām aktivitātēm, no kurām lielākā un redzamākā ir etno-eko festivāls SVIESTS.

Koncerta Programma

 

Pērkonvīri

12.00 · Cēsu pils dārzā

Pērkonvīros apvienojušies talantīgi perkusionisti, kuri izmanto visdažādākos instrumentus un citus rīkus, lai caur ritmiskām skaņām apvienojumā ar vēl citiem, melodiskiem instrumentiem, izstāstītu savu īpašo stāstu.

Tarkšķi

13.00 · Cēsu pils dārzā

Bērnu un jauniešu grupa no Iecavas Zemgalē, kura jau desmit gadus dzied un spēlē jautras latviešu tautas dziesmas un rotaļas bērniem par dzīvi laukos, dažādiem dzīvniekiem un gadskārtām.

Miglas Asni

14.00 · Cēsu pils dārzā

Post-folk / folkmūzikas grupa, kurā apvienojušies mūziķi no dažadām zināmām, gan mazāk pazīstamām muzikālām apvienībām. Bass, čells, vijole, kokle, bungas un skanīgas meiteņu un puišu balsis – world music jeb latviešupostfolklora. Šī kolektīva izpildījumā tautas mūzikai tiek piešķirts šodienas skanējums, lai uzrunātu klausītājus un izpaustu sevi atbilstoši aktuālajai situācijai sabiedrībā.

Vētras Saites

15.30 · Cēsu pils dārzā

Vētras Saites spēlē instrumentālus skaņdarbus, izmantojot vokāla elementus. Latvītes Podiņas īpašais instruments – elektriskā kokle kopā ar Ģirta Pavēņa ģitāru veido grupas fotoambiento kamermūzikas noskaņu.

SulA

17.00 · Cēsu pils dārzā

Postfolkloras grupa, kurā apvienojušies Rīgā studējoši jaunieši. Reiz satiekoties folkklubā ALA viņi nolēma kopīgi muzicēt, ļaujot katram izpaust savus īpašos talantus.

“sulA ari ira Alus” – tāda ir arī mūsu mūzika – no abām pusēm lasāma

Otava Yo

21.00 · Cēsu pils estrādē

Muzikantu apvienība no Sanktpēterburgas Krievijā, kuru draudzības un radniecības saites saista ar Latviju. Grupai raksturīga prieka un humora pilna pieeja savam krievu un arī padomju laiku muzikālajam mantojumam. Pārsvarā grupa spēlē un dzied tradicionālas krievu dziesmas, bet ļaujas iedvesmai arī no kaimiņvalstu muzikālām ietekmēm.

Ieeja 1 Ls

Piedalās

 
Vienlaicīgi pils dārzā radoši rosīsies amatnieki un mākslinieki
  • Jaunpiebalgas vides mākslas studija ar interaktīvām mūsdienu vides mākslas instalācijām un aktivitātēm
  • Folkloras kopa no Lēdurgas „Putni” ar rotaļām un spēlēm bērniem un ģimenēm
  • Tautas Lietišķās Mākslas studija „Ērgļi” ar dzijas krāsošanas radošo darbnīcu
  • Līgatnes amatnieki ar izstrādājumiem un lietišķās mākslas paraugdemonstrējumiem
  • Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” ar Sviesta kulšanas un maizes cepšanas paraugdemonstrējumiem
  • Starpnozaru mākslas grupa SERDE no Aizputes ar Akmeņu alus darīšana
  • Jauniešu organizācija „Nītaureņi”
  • „Cirks pa rubli” ar klauniem, akrobātiem un triku meistariem mūzikas starplaikos
  • Ēdināšanu nodrošina Braslas krogs
Ieeja brīva