21:45

Pekko Käppi & K:H:H:L Somija

Grupas K:H:H:L nosaukumā ieslēpti vārdi – Beigtā Trakā Zirga Kauli. Viņu mūzika ir par mīlestību, nāvi, somu vūdū un arhaiskiem grūviem.

Tiešajam un minimālistiskajam skanējumam piemīt popa piegarša, ar kontrastējošiem ritmiem un psihedēliskām nopūtām. Saldi bīstami, kā vasarīgs somu purvs kurš slepj pagātnes noslēpumus. Somu tautasdziesmas un skarbi jautra jouhikko spēle saduras ar pagātnes un nākotnes dūkoņu un traucējumiem.

Tūlīt pēc rašanās 2013. gadā Pekko Käppi & K:H:H:L uzstājās pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX Kārdifā, Velsā. Kopš tā laika viņi ir starptautiski uzstājušies citu starpā Roadburn Festival Tilburgā, Nīderlandē, Garden of Sound Festival Vroclavā, Polijā, Finskaja Tusovka Sanpēterburgā, Krievijā un LIFEM Londonā.

Pekko Käppi ir vizionārs somu tautas mūzikas komponists, dziedātājs un jouhikko spēlmanis. Viņa daiļrade ir radījusi revolūciju senā somu instrumenta jouhikko spēlē, iespraužot to pastiprinātājā un vēl dažās citās vietās. Vēl viņš pievienoja blūza un roka elementus, kā arī eksperimentāli arhaisku haosu. Melodiskie un ritmiskie triecieni radīs tirpas un viņa dziedājums var būt pat sāpīgs.

Web