19:15

Puuluup Igaunija

Neozombijupostfolka duets Puuluup izdzen talharpas zirgu astru stīgu vibrācijas cauri efektu blokiem un lūpiem, izmantojot alternatīvas lociņu un bungošanas tehnikas un skaņas. Talharpas maigās nopūtas tiek apvienotas ar elektroniski radītām atbalsīm, trokšņiem, čīkstoņu un sprakšķiem, tomēr saglabājot instrumenta dabīgo skaņu. Puuluup dzied par vēja turbīnām, poļu seriālu varoņiem, treknām kūkām un netīkamo nojausmu ka kaimiņa suns tev varētu iekost kamēr tu iznes miskasti.

Talharpa ir lociņu lira, pazīstama Ziemeļeiropā kopš agrīniem Viduslaikiem. To spēlēja Igaunijas rietumu salās līdz pat 20. gadsimta sākumam. Puuluup spēlējas ar lociņu tehnikām un repertuāru, sajaucot motīvus no dažādām muzikālām tradīcijām. Mūzikai, iespējams, piemīt deju bīts, vai arī tā atgādina drūmas filmas muzikālo pavadījumu. Tā ielūr seno talharpa spēlmaņu kambaros vai arī dodās tālu zemju ceļojumos. Tā iedvesmojas no Vormsi salas naktīm, tramvajiem novembrī, iemīlējušamies narkomāniem, Odesas noziedzniekiem un Antonio Vivaldi.

Pirmo reizi uzstājušies 2014.gada pavasarī , pēctam Igaunijas Tradicionālās mūzikas centrs nominēja Puuluup kā labākos debitantus, bet kā labāko neofolka grupu 2015. un 2016.gadā.

Soundcloud