Etno trio Troitsa

 

Etno trio Troitsa no Baltkrievijas sastāvā ir trīs vīri, kuri kopumā spēle ap 50 dažādus instrumentus. Vai tie būtu stīgu, pūšamie, sitamie vai savādāk spēlējami instrumenti, viņi tos pārvalda ar izsmalcinātu meistarību, atskaņojot savam Austrumeiropas reģionam raksturīgo muzikālo mantojumu. Bet šie vīri nevāc tikai instrumentus. To vadītājs Ivans Kirčuks – vīrs ar lielu bārdu un vēl pilnīgāku tenora balsi – ir savācis simtiem tautasdziesmu un stāstu, kurus viņš kaislīgi aizstāv pret globalizācijas ietekmēm, kuras cenšas izšķīdināt un pat pazudināt reģionālas īpatnības un identitātes. Nav daudz tik aizrautīgu etnomuzikologu kā Ivans, kura aizbildniecībā šis fascinējošais un vienkārši stilīgais muzikālais mantojums turpina plaukt un elpot.

Dalībnieki

  • Ivan Kirchuk solists, 12-stīgu ģitāra, 3 & 4-stīgu domrass, smyk, gusļi, dūdas, stabules, mutes ermoņikas, niedru stabulītes, zhaleykas, lira, ocarinas, vargāns, taure, lietuskoks, duda, kalimba;
  • Yury Dzmitrieu 6 & 12-stīgu ģitāras, 4-stīgu domra, smyk, zītara, balss;
  • Yury Paulouski bungas, gongi, darabuka, gundang, anklung, zvani, zvārguļi, klabatas, govs zvans, kalimba, džambis, bamboofons.

Video