20.00

Lankum ir grupa no Dublinas, Īrijā, ar alķīmisku spēju savienot tradicionālu folku ar mūsdienīgiem strāvojumiem, lai kaldinātu mūziku, kura ir tumša, mistiska un transcendentāla.

Grupas četrotni veido brāļi Iens Linčs (Ian Lynch) (īru dūdas, īru stabule un balss) un Darags Linčs (Daragh Lynch) (balss, ģitāra) kopā ar Kormaku Makdiarmadu (Cormac Mac Diarmada) (vijole) un Reidiju Pītu (Radie Peat) (harmonijs, akordeons, balss). Lankum izmanto dažādas ietekmes un stāstus, lai veidotu ļoti retu parādību: dziesmugrāmatu no cilvēkiem, par cilvēkiem. Cēlušies no gadiem ilgas dalības Dublinas folka, skvotu un eksperimentālajās kopienās, grupas abi albumi ‘Cold Old Fire’ (2013, ierakstīts zem grupas iepriekšējā nosaukuma Lynched) un Rough Trade debija ‘Between The Earth and Sky’ (2017) iedveš jaunu elpu senajos/mūsdienu rituālos savienojoties ar urbāna panka intensitāti, rurālo psiho-ģeogrāfiju un ikreiz balstoties bezgalīgajā īru dūdu dronā.


Lankum ir viena no tām grupām, kuru tu pats pat nezināji, ka vienmēr esi meklējis. Individuālas personības, kuras apvieno bandas mentalitāte, kuras vokālās harmonijas, instrumentālā saspēle un dramatiskā stāstniecība liek uzmanīgi ieklausīties un atdzīvina patieso garu. Lankums parāda, ka folkmūzika var būt nikna, progresīva un ir vitāls spēks arī mūsdienās.