Katrīna Neiburga

Īpaši etnofestivāla SVIESTS uzvedumam – Uģa Prauliņa ciklam “Pagānu Gadagrāmata” mūsdienu māksliniece Katrīna Neiburga veidos videodarbu, kas veidos scenogrāfiju šai brīvdabas izrādei. 

Katrīnai Neiburgai (neiburga.lv) māksla pakļauta vēlmei pēc emocijām, autentiskuma un atmiņas saglabāšanas. Tā ir dzeja, kas iedarbojas uztveres un jūtu līmenī – atslāņota līdz kaulam, piesātināta ar patiesību, dzēlīga un skaista. Viens no Neiburgas galvenajiem izteiksmes veidiem ir viņas dziļi personīgā ikonogrāfija, kas parādās video instalācijās gan izstādēs, gan scenogrāfijā. Viņu interesē socioloģija, antropoloģija un viņa pēta iepriekš izveidojušos uzskatus par lietu dabu.

Neiburga ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas apakšnozarē; viņa arī studējusi Zviedrijas Karaliskajā mākslas institūtā Stokholmā. Kopš 2000. gada Neiburga piedalījusies izstādēs, tai skaitā Sidnejas (2006), Maskavas (2007), Venēcijas (2015) un Koči-Muziris (2016) biennālē, Rīgas Starptautiskajā Mākslas Biennālē (2018). 2008. gadā viņa bija Ars Fennica balvas fināliste, kā arī saņēma pirmo Purvīša balvu. Neiburga veidojusi scenogrāfijas Latvijas Nacionālajā operā, Staņislavska teātrī, Jaunajā Rīgas Teātrī, Permas operā, Bastīlijas operā, Mariinska teātrī un daudziem citiem koncertiem un izrādēm.


Zane Zelmene

Zane Zelmene ir multimediju māksliniece, kuras darbi tiek realizēti par pamata mediju izmantojot performanci, interaktivitāti un jaunās tehnoloģijas – virtuālo realitāti, video un skaņu apvienojot imersīvās vides instalācijās. Zane Zelmene ir absolvējusi vizuālās komunikācijas nodaļu Latvijas mākslas akadēmijā, papildinot zināšanas jauno mediju mākslas nodaļā Lisabonas mākslas universitātē, Portugālē un Vimbeldonas koledžā Londonā. Māksliniece galvenokārt darbojas mediju mākslas laukā un savā praktiskajā darbībā eksperimentē ar dažādām jaunajām tehnoloģijām Tādā veidā pētot mijiedarbību starp mākslu, zinātni un dabu, senatni un mūsdienīgumu. Darbos galvenokārt, tiek pētīti pretstati un to līdzās pastāvēšanu laikā un telpā.