19.00

ZeMe ir radošs muzikāls duets kuru dziļi iedvesmojusi zemes mitoloģija.  

ZeMe ir divu aizrautīgu mākslinieku personīgais stāsts – kokles karaliene Laima Jansone un Monsta, elektronikas un DJ galdu meistars. Abi dzimuši Rīgā, tāpat kā ZeMe, tomēr tā noslīpējās un parādījās Japānā 2015. un 2016.gadā, kamēr abi mākslinieki tūrēja un mācījās novērošanas mākslu.

vDziesmu meldijas ceļas no latviešu tradīcijās sakņotās mūzikas kombinācijā ar jaunākajām mūsdienu tehnoloģijām un brīvās improvizācijas un dzīvas lūpošanas saspēles. Šī dueta īpašā skaņa rodas kokles meditatīvajām skaņām saspēlējoties ar ekspresīvo skrečošanu.  

Ta sir tas brīdis, kad gaisīgi plūstoša vēsma saskarās ar grūvu, smagu kā māls. Kad divi dažādi gari sanāk kopā lai izpaustu savu pirmatnējo piederību šai zemei. Zeme latviešu mitoloģijā burtiski nozīmē pirmatnējo māti.

Kokle ir tradicionāls latviešu stīgu instruments kura 2000 gadus garo vēsturi vēl arvien apspriež filologi. Laima spēlē 19.gadsimta kokles atdarinājumu.  


Monsta (Uldis Cirulis) spēlē elektronisko mūziku, dīdžejo, skrečo un producē. Spēlējot dzīvo mūziku, kā arī ierakstos Monsta cenšas izmantot jaunās tehnoloģijas.  Dažādos projektos viņš ir sadarbojies ar Latvijas labākajiem hiphop māksliniekiem nu džeza mūziķiem. Eksperimentējot ar elektroniku un skrēcu, viņš ir piedalījies apjomīgos projektos kopā ar pasaulslaveno Latvijas Radio kori, Eiropas kamerkori Tenso un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2016.gadā viņš ieguva 11.vietu pasaulē DMC Online Championships un 2014.gadā kļuva par “Red Bull Thre3Style” Latvijas  čempionu. Viņa jaunākais izaicinājums ir sapludināt elektroniskas skaņas ar latviešu tradicionālo mūziku, ritmiem un senām vērtībām. Šobrīd sadarbojas ar folka grupām  un kokles virtuozu Laimu Jansoni.

Laima Jansone ir latviešu tradicionālās kokles virtuoze. Viņas spēlēšanas stilā impovizācija ieņem nozīmīgu vietu, muzikāli pārslēdzoties starp meditatīvo un impulsīvo – seno un mūsdienīgo. Laima Jansone uzsāka savu profesionālo karjeru kā mūziķe un komponiste  2011.gadā izdodot savu pirmo solo albumu “Sidrabs”. 2014.gadā viņu nominēja Lielajai mūzikas balvai par savu darbu aizsākot jaunu kokles spēles kustību. Viņa ir attīstījusi kokļu spēles tehnikas un pievērsusies arī tādiem žanriem kā etnodžezs, ambients un klasiskā mūzika. Viņa ir spēlējusi lielajās koncertzālēs Latvijā, kā arī Itālijā, Belģijā, Austrālijā, Norveģijā, Vācijā, Japānā, ASV u.c.