par grupu

Skyforger (latviski – Debesu Kalējs) izveidojās 1995.gadā, kad trīs dalībnieki – Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas Grindmaster Dead nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei. 

 

Etnofestivālā Sviests Skyforger reto reizi atskaņos savu tīro folkprogrammu “Zobena Dziesma”, kur apkopotas senas kara un mitoloģiskās dziesmas, un kuras albums iznāca 2003.gadā. 

Īpaši festivālā grupai pievienosies franču dūdinieks no Beļģijas Džofrojs Delaria.

Mākslinieki

Pēteris

vokāls, ģitāra

Zirgs

vokāls, basģitāra

Artūrs

bungas

Alvis

ģitāra, vokāls

Viesmākslinieks
Džofrojs Delaria

dūdas

par viesiem

Džofrojs Delaria

dūdas

Franču mūziķis, spēlē dūdas, stabules un etniskās stabules. Izaudzis ar mūziku no bērna kājas, jau 6 gadu vecumā izrādījis interesi par dūdām un folkloru. 2006. gadā mācījies pie Jean-Pierre Van Hees. Dažus gadus vēlāk atklājis sev etnisko stabuļu pasauli un jo īpaši īru tinvistle. 2013. gadā pievienojās beļģu folkmetāla grupai Ithilien un koncertēja ar viņiem līdz 2016. gadam un ierakstīja divus albumus 2013. un 2017.gadā. No 2014. līdz 2019. gadam bijis arī beļģu folka-viduslaiku grupai La Maisnie Hellequin, kuri izdeva savu pirmo albumu 2017.gadā. Visubeidzot viņš 2018.gadā pievienojās Kanādas folka vikingu grupai Les Bâtards du Nord un piedalās viņu ceturtā albuma ierakstā. Kā viesmākslinieks viņš ir piedalījies dažādos folka un metāla projektos, kā piemēram Amerikas simfoniskā metāla grupā Gone in April.

“Par Skyforger fanoju jau kopš laika, kad biju jauns metālists. Klausījos viņus cauri gadiem un beidzot 2019. gada sakontaktējos ar viņiem un piedāvāju saspēlēties kā folka mūziķis. Mums labi saskanēja, 2019.gada oktobrī es kopā ar viņiem uzstājos Beļģijā. Bet nedaudz vēlāk viņi man piedāvāja vēlreiz kopā spēlēt etnofestivālā SVIESTS. Protams, ka piekritu un nevaru vien sagaidīt atkal kāpt uz skatuves kopā varenajiem Skyforger!”

Edgars Zilberts

kokle

Edgara Zilberta ceļš līdz folklorai un koklei veda caur senajām cīņām. Audzis mūziķu
ģimenē, kur iepazinis klasisko mūziku, ieguvis izglītību klavierspēlē. Folkloras un seno cīņu kopā “Vilkači” sākotnēji iestājies kā cīnītājs ar interesi par vēsturi, arheoloģiju un rekonstrukciju, taču tur guvis iedvesmu folklorā un atklājis sev plašo tradicionālās mūzikas lauku. Mācoties no dažādiem Latvijas meistariem un lauku muzikantu ierakstiem, apguvis tradicionālās kokles spēlēs tehnikas. Pēdējo gadu laikā spēlējis dažādos mūzikas projektos – hip-hop grupā Misters un Nospiedumi, pavadījis korus un uzstājies kā solo mākslinieks.

Šobrīd vislielākā interese ir eksperimentēt ar kokles plašajām iespējām. Tās dvēseliskais un pirmatnīgais skanējums unikālā veidā iekļaujas smagā metāla grupas “Skyforger” mūzikā. Pirms diviem gadiem pirmo reizi ar grupu “Skyforger” uz skatuves saticies metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” uzvedumā Lucavsalā, kā arī pēc neilga laika papildinājis grupas mūziķu sastāvu vērienīgajā koncertzālē “Gors”. Nu, priekšā arī trešā reize – tiekamies etnofestivālā “Sviests”!

Kā nokļūt

Rīkotāji

Logo Valmiermuizas kulturas biedriba vkb

Atbalstītāji

vkkf
pilnkrasu_rgb1
Valmiermuiza_alus_daritava
Logotype GARDuMUTI
Valmieras-novads-logo
Logotype zaao
Logo_Audio
Logo_remirent