Kocerta Programma


11.00 – 18.00
Rīgas pantomīma
Drabešu muižas koklētāji
Lāns
Mari Kalkun
Misters
Duo Malva & Priks
Daba San

Amatniecības un vides mākslas programma

11.00 – 17.00

Amatniecības un vides mākslas programma

11.00 – 17.00

Informācija


Kad

23th July 2016

Kur

Pils laukums 9, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101, Latvija

Dalības maksa

ieeja brīva

Facebook

@etnoekosviests

Darbnīcas Programma


Sāmu radošās darbnīcas „Ruķeļos”

Darbnīca Zivs ādu ģērēšana un apstrāde

Radošā darbnīca, kurā interesenti tiks apmācīti dažādu zivju ādu apstrādē – ģērēšanā. Šī prasme Latvijā ir praktiski izzudusi, lai arī senais naudas maka apzīmējums „zutenis” norāda uz to, ka maki arī Latvijā savulaik tikuši izgatavoti no zušu ādas. Arī visas nepieciešamās izejvielas zivs ādu apstrādei Latvijā ir pieejamas un tāpēc būtu vērts mēģināt šo prasmi atkal atdzīvināt.

10-12 vietējiem amatniekiem/rokdarbniekiem būs iespēja piedalīties zivju ādas apstrādes radošajās darbnīcās un pieredzējušu meistaru vadībā iemācīties tīrīt, apstrādāt, ģērēt un sagatavot dažādu zivju ādas, kuras pēc tam var izmantot dažādu nelielu ādas izstrādājumu – maku, nelielu somiņu un citu priekšmetu šūšanai.

Darbnīca Sāmu traditionālas telts – goahti – būvniecība

Būs iespēja sāmu amatnieka vadībā kopīgi sagatavot materiālus un uzcelt un iekārtot sāmu traditionālo telti – goahti – kādā vēl nesen sāmu ziemeļbriežu gani dzīvoja un darbojās. Telts konstrukcija būs slieteņa veida no koka sastatnēm, kuru pārklās ar brezenta audumu, bet iekšā tiks iekurināts ugunskurs.

Par darbnīcu vadītājiem

Gerlinde Thiessen ir amatniece, kuri ilgus gadus strādājusi Beivaša Sāmu Nacionālajā teātrī Kautokeino, Norvēģijā. Lauskas pārstāvji ar viņu iepazinās abās viesošanās reizēs Isogaisa festivālā, un īpašu uzmanību pievērsa Gerlindes vadītajām zivju ādas apstrādes radošajām darbnīcām. Gerlinde ir izmācījusies par rotkali meistari – strādā ar metālu, ragiem un kauliem, bet teātrī veidojusi scenogrāfiju, kostīmus un rekvizītus daudzām Sāmu teātra izrādēm. Viņa specializējusies arī dažādos rokdarbos, tostarp ādas apstrādē un īpaši dažādu zivju ādas apstrādē.

Bernt Morten Bongo kopš 1990.gada strādā par tehniķi sāmu teātrī un ir bijis gaismu mākslinieks un scenogrāfs daudzām izrādēm. Izmācījies par daiļamatnieku un īpaši strādā Sāmu “duodgi” – t.i. sāmu tradicionālā amatniecība, kas ietver gan ragu un kokapstrādi, gan metāla, akmens, ādas u.c. materiālu sāmu tradicionālu priekšmetu izstrādāšanu.


Frederika Wennermo no Umeo, Zviedrijas, kas ir sāmu kultūras centrs Zviedrijā. Tomēr lielāko savas dzīves daļu viņa dzīvojusi ārzemēs un ceļojusi uz dažādām pasaules malām. Akadēmiska pētniece – bakalaura grāds teoloģijā un maģistrs par reliģiju miera un konflikta apstākļos. Praktizējoša dziedniece un daudzus gadus dzīvojusi vietējā kopienā Gvatemālas laukos. Mācījusies dziedināšanas prakses pie mūsdienu šamaņiem, gudrām sievām (curanderas) un dziedniekiem Gvatemālā, Meksikā un citās zemēs. Ir divi dēli un mēs atgriezāmies ziemeļos – Zviedrijā – pirms pieciem gadiem. Šajos gados studējusi un mācījusies mūsdienu šamaniskās prakses – gan personīgas intereses dēļ, gan izpētes darba nolūkos – lai vairāk izprastu savas saknes, kā arī vēsturiskās sakarības un mūsdienu pasauli ar tās kultūru un pasaulsuzskatu sajaukumu.

Informācija

Kad

no 2016.gada 25. līdz 28.jūlijam

Dalības maksa

10 EUR par dienu. Visas četras dienas 35 EUR.

Kur

“Ruķeļi”, Amatas pag., Amatas novadā, 25km no Cēsīm, 4 km no Ģikšiem

Dzīvošana

Dzīvošana uz vietas savās teltīs, ēšana tiks nodrošināta. Uz vietas ir dīķis un iespēja nomazgāties pirtiņā.

Pieteikšanās

Pieteikšanās un sīkāka informācija pa e-pastu līdz 20.jūlijam

Dalībnieki

Dalībnieku skaits ierobežots

Facebook

@etnoekosviests