Valmiermuižas etnomūzikas festivāls SVIESTS

18. jūnijs 2022

Šogad atkal tiksimies, lai Valmiermuiža kļūtu par pasaules centru, kur, diženas uguns skulptūras izgaismoti, sadedzinātu visas nelaimes, un mēs ar jaunu jaudu atkal kulsim un kalsim!

Pērn iegādātās biļetes būs derīgas arī šogad!

Saskaņā ar valdības noteiktiem ierobežojumiem, lai koncerts varētu notikt ar atvieglotiem drošības pasākumiem, ieeja uz vakara koncertu būs, uzrādot derīgu COVID-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Telts vietas tiek piedāvātas Valmiermuižas staļļa pagalmā jeb laidarā 28.08. Vieta: Valmiermuižas stallis (Dzirnavu iela 15, Valmiermuiža) – 600 m attālumā no Valmiermuižas parka Pieteikšanās: zvanot uz tālr. nr. 26562703 Cena par vienu telts vietu: 5 EUR

Informācija tirgotājiem – pieteikšanās www.gardumuti.lv

 

Play Video

Dienas Cēliens

11.00 - 16.00 // ieeja bez maksas

Tirdziņš un Valmiermuižas alus terase

Gardu muti

Tradīciju meistarnīcas 

kuļam un kaļam un kausējam dzelzs rūdu

Latviešu un sicīliešu Folkmūzika

Saucējas un Quartetto Areasud

17.00 - 01.00 // Vakara Cēliens

NuFolk Global
Connections

Eiropas folka orķestris

Rahu
the fool

Latvija

Skyforger

Latvija

Etnofestivāls “Sviests” šoreiz uzsvaru liks uz ļaudīm, kuri  jaudā, kuriem pašiem un kuru darbiem un izpausmēm raksturīga ir jauda – gan mūzikā, gan amatniecībā, gan dzīves uztverē. Viens no mūslaiku lielākajiem izaicinājumiem ir cilvēku nejaudāšana, enerģijas trūkums, pat hronisks nogurums, kuru mēdzam norakstīt uz stresu un pārslodzi. Paskatoties kaut nesenajā pagātnē, jāsecina, ka nekad sabiedrībām nav bijusi mazāka slodze vai sakārtotāki dzīves apstākļi. Tomēr, tā vien šķiet, ka cilvēkiem senāk ir bijusi lielāka jauda tikt ar visiem darbiem galā un turklāt vēl izpriecāties, muzicēt, svinēt un rūpēties par skaisto savā dzīvē. Kā gan viņi to visu jaudāja, bet mēs vairs nejaudājam?

Viens no jaudīgākajiem elementiem gan dabā, gan civilizācijā ir dzelzs, kuru, tāpat kā sviestu, dabā nevar tīrā izpausmē sastapt. Lai arī abas šīs substances ir dabīgas izcelsmes, tām ir nepieciešama liela cilvēka piepūle, lai tā rastos. Līdz ar to gan sviests, gan dzelzs ir kultūras produkts – tīra, dabiska manta, kura radusies, cilvēkam jaudīgi uz to iedarbojoties. Kuļam sviestu un kaļam dzelzi! Liela jauda nepieciešama, lai apstrādātu dažāda veida metālus, tāpēc amatnieku vidū sastapsim vairākus metālkalējus, bronzas un alvas lējējus, metāla virpotājus. Pētīsim, kā vispār var tikt pie dzelzs un kāda ir dzelzs nozīme cilvēkam, dabai, kultūrai un pasaulei.

Kā nokļūt

Rīkotāji

Logo Valmiermuizas kulturas biedriba vkb

Atbalstītāji

vkkf
pilnkrasu_rgb1
Valmiermuiza_alus_daritava
Logotype GARDuMUTI
Valmieras-novads-logo
Logotype zaao
Logo_Audio
Logo_remirent